Post by Brenda on Apr 20, 2024 23:47:54 GMT -5
“super” SATURDAY Season Opener Race Results for APRIL 20
KID KART CHAMP
fastest feature lap: Xander Wells, lap 10, 12.891, 34.907 mph
1. XANDER WELLS
2. Jaxson Payero
JUICEBOX A
1. AURBI BAILEY
2. Josie Rehr
3. Eva Ingram
4. Lincoln Kimm
5. Tatum Kahn
6. Paxton Wojnar
7. Annalise O’Brien
JUNIOR QUAD
fastest feature lap: Matthew Noll, lap 07, 18.973, 23.718 mph
1. MATTHEW NOLL
JUNIOR PREDATOR CHAMP
fastest feature lap: Jossalin Wise, lap 08, 10.509, 42.819 mph
1. JOSSALIN WISE
2. Carson Hall
3. Lucy Donella
4. Tre Mammana
5. Frank Fritzinger
6. Christopher Torres
7. Teagyn Mulholland
8. Luke Smith
ANIMAL CHAMP
fastest feature lap: Garry Street, lap 13, 09.878, 45.554 mph
1. HAILEY EROH
2. Shane Rex
3. Garry Street
4. Gabe Rex
5. Cody Reichard
6. Tanner Putt
7. Eric Wachter
PREDATOR
fastest feature lap: Dan Rex, lap 13, 10.024, 44.894 mph
1. DAN REX
2. Leland Kohr
3. Shane Rex
4. Kehl Bernhard
5. Billy LaRue
6. Samuel Iezzi
QUAKER STATE OULAW KART SERIES
fastest feature lap: Josh Paull, lap 08, 09.320, 48.283 mph
1. JOSH PAULL
2. Chuck Brooking
3. TJ Startt
4. Mac McDermitt
MICRO STOCK
fastest feature lap: Hailey Eroh, lap 18, 10.513, 42.803 mph
1. HAILEY EROH
2. Steven Frindt
3. Scott Miller
4. Eric Trautman
5. Timothy Flyte
6. Eric Platt
7. Lily Barrett
8. Steven Seyler
9. Frank Fritzinger
10. Caden Miller
11. Mike Haskins
12. Chad Weaver
13. Lydia Snyder
14. Becky Hartranft
15. Brian DaCosta
16. Dale Fredericks
17. Billy LaRue
DNS Zachary Fidler, Matt Ackerman
ROOKIE PURPLE CHAMP
fastest feature lap: Delilah Kahn, lap 06, 11.328, 39.723 mph
1. JAXON MCCRACKEN
2. Delilah Kahn
3. Brooklynn McCacken
JUNIOR SPRINT
fastest feature lap: Jax Witmer, lap 13, 10.155, 44.315 mph
1. BRAYLON MORRIS
2. Jax Witmer
3. Enzo Iudicello
4. Ashlyn Witmer
JUNIOR QUAD ADVANCED
fastest feature lap: Arielle Smith, lap 02, 10.726, 41.953 mph
1. ARIELLE SMITH
2. Austin Mohr
3. Benjamin Billman
35 and OVER
fastest feature lap: Mike Garman, lap 15, 10.160, 44.293 mph
1. MIKE GARMAN
2. Ron Paplosky
JUNIOR SLINGSHOT
fastest feature lap: Aubrey Romig, lap 17, 10.572, 42.565 mph
1. BARRY SEAMAN
2. Aubrey Romig
3. Miles Zehner
4. Hailey Eroh
5. Jocelynn Darinsig
6. Hayden Kimm
7. Nick Peters
8. Anna Strachko
9. Cheyenne Snodderly
10. Colten Berndt
11. Trent Bohr
12. Travis Mundell
13. Dennis Garl III
14. Charlie Geibel JR
15. Cameron Hartz
16. Joey DeNisi
17. Riley Moyer
DNS Lily Barrett, Mason Noll
JUNIOR CHAMP
fastest feature lap: Tre Mammana, lap 14, 10.084, 44.627 mph
1. TRE MAMANA
2. Gage Landis
3. Frank Fritzinger
4. Jossalin Wise
PREDATOR CHAMP
fastest feature lap: Gabe Rex, lap 09, 10.553, 42.642 mph
1. MITCHELL GIBSON
2. Gabe Rex
3. Ryley Garman
4. Billy Proctor
5. Jamey Bernhard
6. David/Troy Gibson/Gibson
FLATHEAD SUPER HEAVY
fastest feature lap: Mieke Weaver, lap 15, 10.233, 43.973 mph
1. MIKE WEAVER
2. Matt Hadfield
3. Courtney Reichard
ANIMAL UNLIMITED CHAMP
fastest feature lap: Hailey Eroh , lap 14, 09.646, 46.654 mph
1. HAILEY EROH
2. Bob Street
3. Dan Rex
4. Steve Weinhold
5. Ryley Garman
6. Cody Reichard
7. Bobby Wike
SENIOR QUAD
fastest feature lap: William Meade, lap 08, 10.099, 44.558 mph
1. GIANI ELY
2. Nick Kehs
3. William Meade
4. Tyler Kehs
5. Austin Lesher
6. Hunter Weand
7. Trevor Grogg
8. Heath Grogg
CLONE
fastest feature lap: Garry Street, lap 15, 09.567, 47.038 mph
1. GARRY STREET
2. Hailey Eroh
3. Gavin Green
4. Cody Reichard
5. George Reed
6. Katelyn Johnson
7. Mike Garman
SENIOR SLINGSHOT
fastest feature lap: Colton Williams, lap 18, 10.124, 44.427 mph
1. COLTON WILLIAMS
2. Luke McCloskey
3. Bobby Kein
4. Bryan Sharp
5. Ryan Wells
6. Tucker Cole
7. Andrew Moyer
8. Austin Kroboth
9. Riley Maguire
10. Collin Carpenter
11. Mason Allen
12. Terry Noll
13. Zack Gerber
14. Owen King
DNS Pat O’Brien
MINI MOD
fastest feature lap: Mike Bowers, lap 02, 11.703, 38.453 mph
1. MIKE BOWERS
2. Dean Wagner
PA MINIPRO TRACTOR
fastest feature lap: Kehl Bernhard, lap 03, 10.985, 40.966 mph
1. KEHL BRNHARD
2. Tom Lavalette
3. Courtney Pignoli
4. Bobby Klein
5. Adam O’Brien
DNS Jamey Bernhard
FLATHEAD
fastest feature lap: Jason Boone, lap 15, 09.840, 45.734 mph
1. STEVE WEINHOLD
2. Ryley Garman
3. Hailey Eroh
4. Jason Boone
5. Bobby Wike
6. Gavin Green
7. Katelyn Johnson
KID KART CHAMP
fastest feature lap: Xander Wells, lap 10, 12.891, 34.907 mph
1. XANDER WELLS
2. Jaxson Payero
JUICEBOX A
1. AURBI BAILEY
2. Josie Rehr
3. Eva Ingram
4. Lincoln Kimm
5. Tatum Kahn
6. Paxton Wojnar
7. Annalise O’Brien
JUNIOR QUAD
fastest feature lap: Matthew Noll, lap 07, 18.973, 23.718 mph
1. MATTHEW NOLL
JUNIOR PREDATOR CHAMP
fastest feature lap: Jossalin Wise, lap 08, 10.509, 42.819 mph
1. JOSSALIN WISE
2. Carson Hall
3. Lucy Donella
4. Tre Mammana
5. Frank Fritzinger
6. Christopher Torres
7. Teagyn Mulholland
8. Luke Smith
ANIMAL CHAMP
fastest feature lap: Garry Street, lap 13, 09.878, 45.554 mph
1. HAILEY EROH
2. Shane Rex
3. Garry Street
4. Gabe Rex
5. Cody Reichard
6. Tanner Putt
7. Eric Wachter
PREDATOR
fastest feature lap: Dan Rex, lap 13, 10.024, 44.894 mph
1. DAN REX
2. Leland Kohr
3. Shane Rex
4. Kehl Bernhard
5. Billy LaRue
6. Samuel Iezzi
QUAKER STATE OULAW KART SERIES
fastest feature lap: Josh Paull, lap 08, 09.320, 48.283 mph
1. JOSH PAULL
2. Chuck Brooking
3. TJ Startt
4. Mac McDermitt
MICRO STOCK
fastest feature lap: Hailey Eroh, lap 18, 10.513, 42.803 mph
1. HAILEY EROH
2. Steven Frindt
3. Scott Miller
4. Eric Trautman
5. Timothy Flyte
6. Eric Platt
7. Lily Barrett
8. Steven Seyler
9. Frank Fritzinger
10. Caden Miller
11. Mike Haskins
12. Chad Weaver
13. Lydia Snyder
14. Becky Hartranft
15. Brian DaCosta
16. Dale Fredericks
17. Billy LaRue
DNS Zachary Fidler, Matt Ackerman
ROOKIE PURPLE CHAMP
fastest feature lap: Delilah Kahn, lap 06, 11.328, 39.723 mph
1. JAXON MCCRACKEN
2. Delilah Kahn
3. Brooklynn McCacken
JUNIOR SPRINT
fastest feature lap: Jax Witmer, lap 13, 10.155, 44.315 mph
1. BRAYLON MORRIS
2. Jax Witmer
3. Enzo Iudicello
4. Ashlyn Witmer
JUNIOR QUAD ADVANCED
fastest feature lap: Arielle Smith, lap 02, 10.726, 41.953 mph
1. ARIELLE SMITH
2. Austin Mohr
3. Benjamin Billman
35 and OVER
fastest feature lap: Mike Garman, lap 15, 10.160, 44.293 mph
1. MIKE GARMAN
2. Ron Paplosky
JUNIOR SLINGSHOT
fastest feature lap: Aubrey Romig, lap 17, 10.572, 42.565 mph
1. BARRY SEAMAN
2. Aubrey Romig
3. Miles Zehner
4. Hailey Eroh
5. Jocelynn Darinsig
6. Hayden Kimm
7. Nick Peters
8. Anna Strachko
9. Cheyenne Snodderly
10. Colten Berndt
11. Trent Bohr
12. Travis Mundell
13. Dennis Garl III
14. Charlie Geibel JR
15. Cameron Hartz
16. Joey DeNisi
17. Riley Moyer
DNS Lily Barrett, Mason Noll
JUNIOR CHAMP
fastest feature lap: Tre Mammana, lap 14, 10.084, 44.627 mph
1. TRE MAMANA
2. Gage Landis
3. Frank Fritzinger
4. Jossalin Wise
PREDATOR CHAMP
fastest feature lap: Gabe Rex, lap 09, 10.553, 42.642 mph
1. MITCHELL GIBSON
2. Gabe Rex
3. Ryley Garman
4. Billy Proctor
5. Jamey Bernhard
6. David/Troy Gibson/Gibson
FLATHEAD SUPER HEAVY
fastest feature lap: Mieke Weaver, lap 15, 10.233, 43.973 mph
1. MIKE WEAVER
2. Matt Hadfield
3. Courtney Reichard
ANIMAL UNLIMITED CHAMP
fastest feature lap: Hailey Eroh , lap 14, 09.646, 46.654 mph
1. HAILEY EROH
2. Bob Street
3. Dan Rex
4. Steve Weinhold
5. Ryley Garman
6. Cody Reichard
7. Bobby Wike
SENIOR QUAD
fastest feature lap: William Meade, lap 08, 10.099, 44.558 mph
1. GIANI ELY
2. Nick Kehs
3. William Meade
4. Tyler Kehs
5. Austin Lesher
6. Hunter Weand
7. Trevor Grogg
8. Heath Grogg
CLONE
fastest feature lap: Garry Street, lap 15, 09.567, 47.038 mph
1. GARRY STREET
2. Hailey Eroh
3. Gavin Green
4. Cody Reichard
5. George Reed
6. Katelyn Johnson
7. Mike Garman
SENIOR SLINGSHOT
fastest feature lap: Colton Williams, lap 18, 10.124, 44.427 mph
1. COLTON WILLIAMS
2. Luke McCloskey
3. Bobby Kein
4. Bryan Sharp
5. Ryan Wells
6. Tucker Cole
7. Andrew Moyer
8. Austin Kroboth
9. Riley Maguire
10. Collin Carpenter
11. Mason Allen
12. Terry Noll
13. Zack Gerber
14. Owen King
DNS Pat O’Brien
MINI MOD
fastest feature lap: Mike Bowers, lap 02, 11.703, 38.453 mph
1. MIKE BOWERS
2. Dean Wagner
PA MINIPRO TRACTOR
fastest feature lap: Kehl Bernhard, lap 03, 10.985, 40.966 mph
1. KEHL BRNHARD
2. Tom Lavalette
3. Courtney Pignoli
4. Bobby Klein
5. Adam O’Brien
DNS Jamey Bernhard
FLATHEAD
fastest feature lap: Jason Boone, lap 15, 09.840, 45.734 mph
1. STEVE WEINHOLD
2. Ryley Garman
3. Hailey Eroh
4. Jason Boone
5. Bobby Wike
6. Gavin Green
7. Katelyn Johnson